Меню
Статистика
Наше опитування
Чи хотіли б ви навчатися у нашому ліцеї?
Всього відповідей: 900
Форма входу
Головна » Статті » На базі (9 класів):

Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків

  Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинківце професія, при якій учень здобуває знання та навички роботи за декількома напрямами.
Історія професії. Це дуже молода професія, яка актуальна в наш час. Вона включає в себе такі вже відомі професії як маляр, штукатур, бетоняр, сантехнік, електромонтажник,  тесляр, газозварник. Раніше для виконання заданого обсягу робіт необхідна була бригада робітників, яка почергово виконувала цю нелегку роботу. Та час іде, все розвивається, і на ринку праці необхідні нові кваліфіковані, всебічно розвинені робітники, які після здобуття професії можуть швидко, красиво та якісно виконати завдання, над яким раніше працювала бригада.

Характер роботи. Здійснює технічне обслуговування і ремонт будинків і споруд з виконанням усіх видів ремонтно-будівельних робіт (бетонних, штукатурних, малярних, шпалерних, теслярських, столярних тощо).

Виконує роботи з технічного обслуговування і ремонту систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, газопостачання, водостоків, вентиляції, кондиціювання повітря, електричних мереж та іншого обладнання з виконанням слюсарних і паяльних робіт.

Бере участь у періодичному огляді технічного стану будинків і будівель, які обслуговує, обладнання і механізмів.

Здійснює монтаж, демонтаж і поточний ремонт електричних мереж та електрообладнання з виконанням електротехнічних робіт.

Організовує і бере участь у роботах з сезонної підготовки будівель, споруд, обладнання та механізмів.

Усуває пошкодження, несправності і виконує інші роботи за заявками керівництва підприємства.

Умови роботи. Професійна діяльність робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків належить до фізичної праці середнього навантаження і напруження. Обмежень щодо статі і віку професія не має. Ремонтні роботи виконуються в різних кліматичних зонах. Робітники працюють як усередині приміщень, так і на відкритому повітрі та на висоті.

Ринок праці. Працюють в житловому та комунальному господарстві населених пунктів, ремонтно-будівельному виробництві.

Освітня підготовка. Професію робітника з обслуговування й ремонту будинків можна здобути в Полтавському професійному ліцеї, який знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Сакко, буд.16-а; тел.: (0532)51-27-20; е-mail:ppl1946@rambler.ru.

Медичні обмеження. Порушення опорно-рухового апарату, захворювання серцево-судинної системи та органів дихання, захворювання органів зору, алергічні захворювання.

Вимоги до індивідуальних психологічних особливостей. Хороший зір з правильним кольоровідчуттям, чітка координація руху рук (кистей і пальців), добре розвинуті просторове, аналітичне, логічне та конструктивне мислення; охайність, стриманість, самоконтроль; уважність, пам'ять, розвинене просторове уявлення.

Перспективи. Потреба у працівниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання як у державних, так і в приватних та комерційних структурах. У переважній більшості регіонів України робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків без особливих ускладнень знаходить роботу в будівельних організаціях, в домобудівних комбінатах, ремонтних та житлобудівних управліннях тощо.

Розмір заробітку робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків залежить від його кваліфікації, складності виконуваної роботи, форми власності та спеціалізації підприємства, організації, установи, де він працює. 

Категорія: На базі (9 класів): | Додав: Nataliia_Padalka (18.06.2014)
Переглядів: 1173
Пошук
Життя ліцею
Хостинг от uCoz.

Полтавський професійний ліцей, м.Полтава, вул. Сакко, 16а © 2018