Меню
Статистика
Наше опитування
Чи хотіли б ви навчатися у нашому ліцеї?
Всього відповідей: 1044
Форма входу

1  2

            Скачати для перегляду         СПАРТАКІАДА ДОПРИЗОВНОЇ МОЛОДІ (2017-2018 НАВЧАЛЬНИЙ РІК)

«Козацька героїка захисників України»

  День захисника́ Украї́ни — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом, яке встановлено указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

  Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. Перекази про звитяжні вчинки предків передаються з покоління в покоління.

  12 жовтня, напередодні свята, у бібліотеці ліцею був організований День бібліографії «Козацька героїка захисників України». Бібліотекар Валентина Косточка спільно з членами читацького активу підготувала цікаву і насичену програму.

  За допомогою книжкової виставки «Ми – козацького роду нащадки» користувачі здійснили екскурс у славетні часи козацтва, з'ясували, яка роль Пресвятої Богородиці в козацькому світогляді, як іноземні правителі ставилися до козацької могутньої армії, як відроджуються нині козацькі традиції, які книжки сучасних українських письменників розкривають нам історію козацтва — людей, для яких доля батьківщини була найголовнішим поняттям у житті.

  Історична вікторина «Хай живе козацька воля» показала, що учні добре знають історію своєї країни.

  Тематична викладка «Відповідь нескореного народу» була корисна для педагогічних працівників ліцею.

  Емоційно сприйняли учні перегляд соціальних роликів зі зворушливими розповідями дітей про своїх батьків – героїв, приурочених до Дня захисника України. Соціальна реклама опублікована на YouTube-каналі Міністерства інформаційної політики. Низка відео на підтримку армії отримала назву «Завжди на захисті». У коротких роликах зображений героїзм ЗСУ, які захищають Україну від бойовиків на сході. Також метою відео є нагадати всім громадянам України, кому вони зобов’язані за мирне небо.

  Учасники заходу дізналися багато цікавої та корисної інформації.

 

Відкритий виховний захід до Дня захисника України

   Викладачі предмета «Захист Вітчизни» Сисін М.Ю. та Шаповал О.О. провели відкритий виховний захід «Від козацької сивини до сучасних Збройних Сил України», присвячений Дню захисників України.

 

ВІЙНІ НЕМАЄ ЗАБУТТЯ

Мітинг до Дня памяті та примирення і 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі

Ніхто не забутий… На попіл ніхто не згорів!

Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть…

І доки є память в людей і серця в матерів,

Доти й сини, що спікались об кулі, живуть.

   4 травня 2017 року у Полтавському професійному ліцеї відбувся мітинг з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

  У цей день скорботи учні навчального закладу, Полтавської вечірньої школи № 1, викладачі та гості зібралися з метою вшанування  тих, хто відстояв мир і визволив народи Європи від нацизму, хто ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії.

  Упродовж заходу викладач історії Матяш Тетяна Михайлівна наголосила на тому, що для України Друга світова війна – національна трагедія. Прямі людські втрати держави у цій боротьбі  становили до 10 млн. осіб, а загалом найкривавіший глобальний конфлікт забрав більше 60 мільйонів людей.  Ці факти надзвичайно вразили дітей, що зі сльозами на очах переживали біль у серці від кожної почутої цифри.

  З особливим трепетом схвилювала душі учасників мітингу і пісня, яку виконала учениця 27 групи Меркуце Надія. Очевидно, що основний мотив – цінувати мир, оплачений кров’ю, слізьми та людським життям, донесений ліцеїсткою, було сприйнято не лише кожним дорослим, але й підлітком.

  Завершили мітинг хвилиною мовчання під пронизливе та повільне, наче вічність, здобута в бою, звучання метронома у знак пам’яті всім загиблим воїнам  у боротьбі за свободу, волю, цілісність та єдність нашої держави. І, звичайно, у місяць буяння садів, по-літньому теплих ночей і нескінчених солов’їних пісень із гордістю за співвітчизників до стели загиблим героям піднесли квіти, як данину пам’яті тим, хто серце і душу віддав за рідну Україну. І, безперечно, будучи у довічному боргу перед тими ветеранами війни, яким пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня перемоги,  звертаючись до тих, хто захищав Вітчизну,  до всіх дітей війни, віддаючи їм данину поваги і визнання, побажали їм здоров’я, благополуччя, оптимізму та вічного миру.

Пам’ятаймо! Нехай не буде на нашій землі більш безвісних героїв, пам’ятаймо та цінуймо тих, хто живий.

Нехай ніхто ніколи не буде війн!

 

«РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ: ЦІНА СВОБОДИ»

         Три роки тому в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі столиці загинули більше ста людей

         Зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України.

        Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з так званими «тітушками», грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи. Як наслідок, того дня на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 10 осіб, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 — тяжкі, 85 — середньої тяжкості.

       Пізніше, у ніч на 19 лютого 2014 року, під виглядом проведення АТО, відбувся штурм Майдану, захоплення і підпал будівлі Федерації профспілок України. У результаті протистоянь того дня загинуло 16 осіб, завдано тілесних ушкоджень 206 особам, з них 35 — тяжкі, 31 — середньої тяжкості. У приміщенні Будинку профспілок внаслідок пожежі загинули дві особи.

      У вересні 2014 року Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані. На сьогодні Генпрокуратура розслідує понад дві тисячі епізодів у справі щодо злочинів на Майдані в період з 30 листопада 2013-го до 20 лютого 2014 року.

     22 лютого 2017 року викладачем суспільних дисциплін Замулою М.В., майстрами виробничого навчання Падалкою Н.О., Павленком О.В. за участі навчальних груп 14 та 18 в актовій залі Полтавського професійного ліцею проведено виховну годину для учнів першого курсу на тему: «Революція гідності: ціна свободи», на захід запрошено громадського активіста, учасника подій євромайдану Андрія Бугрія, який виступив перед присутніми і ще раз дав переконатися в тому, що Герої Небесної сотні є дійсно борцями за свободу, права громадян нашої держави. Учні, викладачі, майстри прониклися трагічними подіями трирічної давності. Хочеться зазначити, що такі заходи виховують в учнів почуття патріотизму та  віри  у  те, що найзаповітніше бажання українців сьогодні – жити під мирним небом єдиної України без війни –  здійсниться.

                                               Проведення заходу сприяло розвитку та поглибленню національної свідомості та патріотизму учнівської молоді, умінню плекати та примножувати духовну спадщину нашого славетного народу.

ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

      Мільйони людей, які загинули у 1932-1933 роках голодною смертю, не можуть безслідно розчинитися у часі і просторі. Ніколи світ не бачив такого штучно створеного лиха. Десять мільйонів людей просто щезли з лиця землі, ніби й не народжувалися, не росли, не кохали, не плакали, не сміялися, не жили.

    «Не знищені 1933-го – непереможні сьогодні»під такою назвою бібліотекар ліцею Косточка В.М. провела годину спілкування, приурочену Дню пам'яті жертв Голодоморів. У заході приймали участь учні, які проживають в гуртожитку. Цікавою виявилась віртуальна екскурсія Національним музеєм «Меморіал пам'яті жертв Голодомору в Україні». Вихователь Петтер С.Є. розповіла про виставлені атрибути цього вечора: ікону, свічку, хліб, п’ять колосків, рушник, калину.

      Судячи по обличчях і очах учнів, можна впевнено сказати, що їхніх сердець торкнувся біль пам’яті про Голодомор, і вони згадуватимуть про нього не як про тему із підручника історії, а як про народну трагедію без терміну давності.

Захід до Дня пам'яті жертв Голодомору

        Кожне життя має зберегтися в пам’яті поколінь. Ми – люди – і мусимо про це пам’ятати. На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору у гуртожитку ліцею вихователем Петтер С.Є. була проведена година пам’яті «Сльози твої, Україно».

        У Полтавському професійному ліцеї проведені цікаві і змістовні заходи до Дня українського козацтва та Дня захисника України: лінійка, на яку був запрошений випускник ліцею, кошовий отаман спілки козаків Придніпров’я Данилов Сергій; свято «Від козаків до наших днів збережемо вогонь батьків»; благодійну ярмарку-продаж, кошти від якої будуть спрямовані на допомогу воїнам АТО; відвідали військовий госпіталь, відправили подарунки воїнам АТО.

Участь в акції День української вишиванки

      Працівники та учні ліцею взяли участь у Всеукраїнській акції «День української вишиванки», яка покликана зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, спрямована на збереження українських цінностей та їх популяризацію серед молоді й населення держави загалом.


Мітинг, присвячений 70-ій річниці Перемоги над нацизмом у Європі

      У Полтавському професійному ліцеї проведено мітинг, присвячений 70-ій річниці Перемоги над нацизмом у Європі і вшануванню пам’яті загиблих у Другій світовій війні.Відкритий виховний захід у викладача Матяш Т.М

    Викладач Матяш Тетяна Михайлівна провела відкритий виховний захід з теми «Пісні, обпалені війною».
 

 

      Відкритий виховний захід у викладача Кулачко О.О.

Викладач Кулачко Ольга Олександрівна провела відкритий виховний захід «Маки пам’яті: 1939-1945, пам’ятаємо, перемагаємо». 

 

Інформація абітурієнту
Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Хостинг от uCoz.

Полтавський професійний ліцей, м.Полтава, вул. Сакко, 16а © 2020