Меню
Статистика
Наше опитування
Чи хотіли б ви навчатися у нашому ліцеї?
Всього відповідей: 1044
Форма входу

Кілька корисних установок у спілкуванні

1. Ніколи не поспішай робити категоричних висновків по першому враженню, особливо уникай негативних оцінок.

2. Пам’ятай про те, що всі люди різні, кожна людина унікальна і не повторна. У житті не варто відносити людину до якогось типу, класифікувати людей.

3. Ми часто ображаємося на людей або не задоволені ними, тому що вони не виправдовують наших очікувань,не містяться в ті рамки, які ми їм відвели. Але люди зовсім не зобов'язані бути такими, якими ми бажаємо їх уявляти.

4. Пам’ятай про те, що будь-яка людина по своїй суті має унікальну здатність до зміни.

5. Ніколи не плутай поведінку людини і її особистість. Оцінюючи вчинок людини, у жодному разі не вішай ярлик на її особистість.

6. Навчися сприймати будь-яку людину цілком, такою, якою вона є – з усіма її гідностями й недоліками.

7. Як говорив Дейл Карнегі, якщо прагнеш переробити людей, почни із себе – це й корисно і безпечно.

Як управляти своїми емоціями

1. Повністю позбуватися емоцій і не розумно, і неможливо. Немає емоцій поганих або гарних. На думку Жан-Жака Руссо, «усі страсті гарні, коли ми володіємо ними, і всі дурні, коли ми їм підкоряємося».

2. Джонатан Свифт сказав: «Віддаватися гніву часто – однаково, що мстити самому собі за провину іншого». Обери ці слова своїм девізом, і ти станеш набагато більш врівноваженним і оптимістичним.

3. Необхідна умова радісного настрою – гарні взаємини з людьми. І навпаки: радісне сприйняття життя – основа симпатії й розташування до тебе інших. Дай собі установку на добре й поважне відношення до людей. Прав Шекспір: «Дарма думати, начебто різкий тон є ознака прямодушності й сили».

4. Не намагайся просто придушити в собі емоції. Подавлені почуття однаково виллються назовні тим або іншим способом, або можуть стати причиною захворювання. Краще відіграй ці емоції зовні, але без шкоди для навколишніх.

5. Якщо в тебе виникло подразнення або злість, не борися з ними, а спробуй «відокремити» їх від себе. Поспостерігай за їхнім протіканням, знайди й проаналізуй причину їх появи, і ти переконаєшся, наскільки маленька й несерйозна ця причина. Усе це сприяє вгасанню негативних емоцій.

6. У відносинах із близькими людьми часто буває потрібно відверто сказати про свої почуття, що виникли в тій  або іншій ситуації. Це набагато краще, чим фальш і закритість у спілкуванні.

ХОЧУ, МОЖУ КРАЩЕ НАВЧАТИСЯ!

Пам’ятка для учнів

 Спочатку підготуйте робоче місце для занять: приберіть зі столу зайві речі, зручно розташуйте необхідні підручники, посібники, зошити, папір, олівці. Можна оздобити інтер’єр кімнати декоративними елементами жовтого та фіолетового кольорів, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність, наприклад, повісити над столом будь-яку картинку в цих тонах.

 Складіть план занять. Плануючи кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні вивчатимете. Не взагалі: «Трохи позаймаюся», – а які саме розділи й теми ви опрацьовуватимете у визначений день.

  Почніть із більш складного, з того розділу, який знаєте найгірше. Але якщо вам важко «розгойдатися», тобто залучитися до процесу вивчення, то можна почати з опрацювання того матеріалу, який найбільш цікавий і приємний.

 Чергуйте заняття й відпочинок. Не треба прагнути до того, аби прочитати й запам’ятати увесь матеріал із підручника чи конспекту. Корисно складати схеми, плани, причому бажано їх записувати. За цими записами легше повторювати вивчений матеріал.

 Як запам’ятовувати матеріал? Психологи встановили, що наша оперативна пам'ять при одночасному сприйнятті здатна утримати й потім відтворити в середньому лише сім об’єктів. Тому матеріал краще розбити на смислові фрагменти, бажано, аби їх було не більше семи. Вивчаючи матеріал, став мету запам’ятати надовго. Коли вчиш, «підключай» уяву: малюй схеми, діаграми, графіки, карикатури, порівнюй з тим, що знав раніше. Пам'ять любить різноманітність і контрастність: після математики вчи історію, після фізики – літературу. Запам’ятовуй не слова, а думку. Тоді ти зможеш висловити її своїми словами. Пам’ятайте – головне не вчити напам’ять, а розуміти!

 Як повторювати? Перекажіть текст своїми словами, і ви легше його запам’ятаєте, аніж просто прочитавши багато разів, – адже це активна розумова праця.

 Як краще харчуватися? Харчування має бути 3-4-разовим, калорійним і багатим на вітаміни. Споживайте волоські горіхи, молочні продукти, рибу, м'ясо, овочі, фрукти, шоколад. Ще одна порада: перед іспитами не слід наїдатися.

 Як підготуватися психологічно? Для того, щоб у кризовій ситуації не «втрачати голови», не варто чекати, доки ситуація стане катастрофічною. Починайте готуватися до іспитів заздалегідь, помалу, частинами, спокійно. Якщо дуже важко зібратися з силами і з думками, спробуйте запам’ятати спочатку найлегше, а потім переходьте до вивчення складного матеріалу. Щодня виконуйте вправи на зняття напруженості, втоми, розслаблення.

 Як уникнути хвилювання? Запишіть на аркуші паперу те, що вас непокоїть. Запитайте себе: «Чи допомагає хвилювання впоратися із ситуацією?». Якщо ні – зробіть релаксаційну вправу на дихання (сядьте зручно, глибоко вдихніть носом (4-7секунд), затримка дихання (2-3 секунди), потім повільний видих); підтримуйте себе словами: «Я можу», «Я спокійний». Існує й прийом зниження напруження, такий як «переключення»: почніть думати про щось приємне для вас. Пригадайте події, які викликали у вас радість. Це зменшить ваше хвилювання. Якщо ви можете порадитися з батьками, зробіть це, попросіть їх підтримати вас. Якщо не можете поговорити з батьками, знайдіть іншого дорослого, якому довіряєте (викладач, майстер в/н) і поговоріть з ним. Удвох ви, напевно, придумаєте раціональний і ефективний план, як впоратися з вашим хвилюванням. Якщо переживання стали нав’язливими – зверніться до практичного психолога.

УСПІХІВ ВАМ!

 

Як поводитися під час ЗНО

Рекомендації для учнів

  1. Позбутися хвилювання в перші хвилини тестування допоможе методика глибокого дихання: вдихніть, потім виконайте повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте хвилювання, невпевненість.
  2. Не слід лякатися та засмучуватися у першу хвилину іспиту, що нічого не знаєте. Такого просто не може бути! Почніть із того запитання, на яке можете правильно відповісти. Поступово пригадайте й інші відповіді.
  3. Якщо не знаєте відповіді, то краще запитання пропустити й перейти до розгляду наступного завдання. Якщо залишиться час, можна буде потім повернутися до невирішеного завдання.
  4. Пам’ятайте, що завдання в тестах не пов’язані одне з одним, тому знання, які застосовували в одному, уже вирішеному, зазвичай не допомагають, а лише заважають концентруватися та правильно відповідати.
  5. Більшість завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дає змогу концентрувати увагу на одному-двох варіантах.
  6. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути продивитися її та помітити очевидні помилки.
Інформація абітурієнту
Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Хостинг от uCoz.

Полтавський професійний ліцей, м.Полтава, вул. Сакко, 16а © 2020