Меню
Статистика
Наше опитування
Чи хотіли б ви навчатися у нашому ліцеї?
Всього відповідей: 809
Форма входу

ХОЧУ, МОЖУ КРАЩЕ НАВЧАТИСЯ!

Пам’ятка для учнів

 

Спочатку підготуйте робоче місце для занять: приберіть зі столу зайві речі, зручно розташуйте необхідні підручники, посібники, зошити, папір, олівці. Можна оздобити інтер’єр кімнати декоративними елементами жовтого та фіолетового кольорів, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність, наприклад, повісити над столом будь-яку картинку в цих тонах.

Складіть план занять. Плануючи кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні вивчатимете. Не взагалі: «Трохи позаймаюся», – а які саме розділи й теми ви опрацьовуватимете у визначений день.

Почніть із більш складного, з того розділу, який знаєте найгірше. Але якщо вам важко «розгойдатися», тобто залучитися до процесу вивчення, то можна почати з опрацювання того матеріалу, який найбільш цікавий і приємний.

Чергуйте заняття й відпочинок. Не треба прагнути до того, аби прочитати й запам’ятати увесь матеріал із підручника чи конспекту. Корисно складати схеми, плани, причому бажано їх записувати. За цими записами легше повторювати вивчений матеріал.

Як запам’ятовувати матеріал? Психологи встановили, що наша оперативна пам'ять при одночасному сприйнятті здатна утримати й потім відтворити в середньому лише сім об’єктів. Тому матеріал краще розбити на смислові фрагменти, бажано, аби їх було не більше семи. Вивчаючи матеріал, став мету запам’ятати надовго. Коли вчиш, «підключай» уяву: малюй схеми, діаграми, графіки, карикатури, порівнюй з тим, що знав раніше. Пам'ять любить різноманітність і контрастність: після математики вчи історію, після фізики – літературу. Запам’ятовуй не слова, а думку. Тоді ти зможеш висловити її своїми словами. Пам’ятайте – головне не вчити напам’ять, а розуміти!

Як повторювати? Перекажіть текст своїми словами, і ви легше його запам’ятаєте, аніж просто прочитавши багато разів, – адже це активна розумова праця.

Як краще харчуватися? Харчування має бути 3-4-разовим, калорійним і багатим на вітаміни. Споживайте волоські горіхи, молочні продукти, рибу, м'ясо, овочі, фрукти, шоколад. Ще одна порада: перед іспитами не слід наїдатися.

Як підготуватися психологічно? Для того, щоб у кризовій ситуації не «втрачати голови», не варто чекати, доки ситуація стане катастрофічною. Починайте готуватися до іспитів заздалегідь, помалу, частинами, спокійно. Якщо дуже важко зібратися з силами і з думками, спробуйте запам’ятати спочатку найлегше, а потім переходьте до вивчення складного матеріалу. Щодня виконуйте вправи на зняття напруженості, втоми, розслаблення.

Як уникнути хвилювання? Запишіть на аркуші паперу те, що вас непокоїть. Запитайте себе: «Чи допомагає хвилювання впоратися із ситуацією?». Якщо ні – зробіть релаксаційну вправу на дихання (сядьте зручно, глибоко вдихніть носом (4-7секунд), затримка дихання (2-3 секунди), потім повільний видих); підтримуйте себе словами: «Я можу», «Я спокійний». Існує й прийом зниження напруження, такий як «переключення»: почніть думати про щось приємне для вас. Пригадайте події, які викликали у вас радість. Це зменшить ваше хвилювання. Якщо ви можете порадитися з батьками, зробіть це, попросіть їх підтримати вас. Якщо не можете поговорити з батьками, знайдіть іншого дорослого, якому довіряєте (викладач, майстер в/н) і поговоріть з ним. Удвох ви, напевно, придумаєте раціональний і ефективний план, як впоратися з вашим хвилюванням. Якщо переживання стали нав’язливими – зверніться до практичного психолога.

УСПІХІВ ВАМ!

 

 

 

Як поводитися під час ЗНО

Рекомендації для учнів

  1. Позбутися хвилювання в перші хвилини тестування допоможе методика глибокого дихання: вдихніть, потім виконайте повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте хвилювання, невпевненість.
  2. Не слід лякатися та засмучуватися у першу хвилину іспиту, що нічого не знаєте. Такого просто не може бути! Почніть із того запитання, на яке можете правильно відповісти. Поступово пригадайте й інші відповіді.
  3. Якщо не знаєте відповіді, то краще запитання пропустити й перейти до розгляду наступного завдання. Якщо залишиться час, можна буде потім повернутися до невирішеного завдання.
  4. Пам’ятайте, що завдання в тестах не пов’язані одне з одним, тому знання, які застосовували в одному, уже вирішеному, зазвичай не допомагають, а лише заважають концентруватися та правильно відповідати.
  5. Більшість завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дає змогу концентрувати увагу на одному-двох варіантах.
  6. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути продивитися її та помітити очевидні помилки.
Пошук
Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Життя ліцею
Полтавський професійний ліцей, м.Полтава, вул. Сакко, 16а © 2017 Конструктор сайтів - uCoz