Меню
Статистика
Наше опитування
Чи хотіли б ви навчатися у нашому ліцеї?
Всього відповідей: 1032
Форма входу

1 2

ЯКЩО ВИ ВІДЧУЛИ ЗАПАХ ГАЗУ

 

  Місце витікання газу дозволяють виявляти тільки за допомогою мильного розчину – застосовувати для цієї мети відкритий вогонь заборонено!

  На поверхні мильного розчинув місцях витікання газу з’являються бульбашки. Сильне витікання газу супроводжується свистом. При цьому відчувається характерний запах – тухлої капусти. Він стає інтенсивнішим біля місця витікання.

   ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: виявивши запах газу в приміщенні, слід негайно припинити його подавання, викликати аварійну службу за телефоном 104 й провітрити приміщення.

  Заборонено: запалювати в приміщенні сірники, курити, користуватися запальничками, вмикати та вимикати електроприлади.

  Якщо у місцях витікання газ загорівся, небезпеки вибуху немає. Але ніколи не дмухайте на полум’я, бо це може призвести до катастрофи: газ і повітря створюють вибухову суміш, і коли є джерело вогню (іскри, електродуга, розпечене вугілля), вибух неминучий.

   Якщо ви відчули запах газу в під`їзді, негайно зателефонуйте в аварійну газову службу 104! Разом із сусідами спробуйте виявити місце і джерело витоку газу.

  Якщо необхідно проникнути в квартиру, звідки йде газ, ламайте двері.

  Оголосіть про небезпеку всім мешканцям будинку, переконайте їх не користуватися електричними дзвінками і відкритим вогнем.

  Повідомте диспетчеру ГРЕП за телефоном 104 про те, що трапилося, і попросіть тимчасово відключити ліфт у під`їзді

  Евакуюйте мешканців із найближчих до джерела витоку газу квартир, виведіть на вулицю дітей і літніх осіб, дихаючи через мокру хустинку.

 Розчиніть у під`їзді вікна і двері, ретельно провітріть його.

  Якщо стався вибух газу, негайно викличте аварійну газову службу, пожежну охорону, поліцію і "швидку допомогу”, по можливості рятуйте сусідів з-під уламків стін і перекриттів, застосовуючи підручні засоби, гасіть пожежу.

  Будьте гранично обережні: вибухи можуть повторитися!

  Якщо під час вибуху в сусідів ви перебуваєте у квартирі, перекрийте подачу газу і вимкніть всю електрику, негайно залишіть квартиру, закривши за собою двері.

  Якщо ви не зайняті гасінням пожежі або порятунком людей, вийдіть на вулицю і, залишаючись там до прибуття рятувальників, надайте домедичну допомогу потерпілим.

ТРАНСПОРТНИЙ ТРАВМАТИЗМ Є ПЕРШОЮ ПРИЧИНОЮ СМЕРТІ ОСІБ ВІКОМ ВІД 15 ДО 29 РОКІВ

 

 Програма ООН"Десятиліття дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху 2011-2020 рр."
 Щороку в світі більше 1 млн чоловік гинуть в дорожньо-транспортних пригодах. Ще від 20 до 50 млн жителів землі отримують в таких аваріях травми.

 За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), транспортний травматизм є першою причиною смерті осіб віком від 15 до 29 років. Кожен рік в ДТП в світі гинуть 1,3 млн осіб і ще 20-50 млн отримують травми.

 За словами експертів ВООЗ, транспортний травматизм відноситься до числа трьох провідних причин смерті осіб віком від 5 до 44 років і першою й основною причиною загибелі людей у віковій групі від 15 до 29 років. А економічні наслідки від автомобільних аварій в світі досягають 500 млрд доларів в рік. 

 "Без ухвалення скоординованих дій, до 2020 року число жертв на дорогах у світі може досягти 1,9 млн осіб, а до 2030 року - 2,3 млн", - попереджає ВООЗ.

  Саме тому за програмою агентства ООН в галузі охорони здоров'я планується врятувати 5 млн людських життів і уберегти від травм ще 50 млн чоловік. "Програма зосереджена на різних напрямках: створення більш безпечної дорожньої інфраструктури, оснащення машин базовими системами безпеки, проведення кампаній, які закликають змінити ставлення водіїв до швидкості і до вживання алкоголю за кермом", - пояснили експерти ВООЗ.

  Велика робота буде проведена в країнах з низьким і середнім рівнем доходів. "Всього в 15% країн закони в галузі дорожнього руху можна назвати хорошими. Наприклад, лише в 40% держав є закон, що зобов'язує водіїв і пасажирів двоколісних і триколісних транспортних засобів використовувати шоломи.

  У 38% країн з низьким доходом водій і всі пасажири в машині , навіть які сидять на задньому сидінні, повинні пристібатися ременями безпеки, в той час, як у країнах із середніми доходами це співвідношення становить 54%.

  Нарешті, лише в 20% бідних країн існують законодавчі норми, які зобов'язують перевозити дітей в спеціальних кріслах, у той час , як у 90% розвинутих країн є такий закон ", - звітує ВООЗ.
 

ЕКСТРЕМАЛЬНІ СИТУАЦІЇ АВАРІЙНОГО ХАРАКТЕРУ  НА ЛЕГКОВОМУ АВТОМОБІЛІ

  Усякий, хто сідає в легковий автомобіль, знає про те, що у випадку аварії (зіткнення з зустрічною машиною, падіння машини з насипу й ін.) наслідки можуть бути найтрагічнішими .

  Разом з тим дотримання елементарних правил безпеки значно збільшує шанси на виживання при автомобільних аваріях.

  Підголівники і ремені безпеки зменшують імовірність загибелі при лобовому зіткненні в два-три, а при перекиданні - у п'ять разів. Без ременів безпеки, зіткнувшись із нерухомою перешкодою навіть на швидкості 20 км/год, водій швидше за все одержить травму;  та ж ситуація при 50 км/год рівносильна стрибку з четвертого поверху.

  Що робити, якщо аварія неминуча? 

  От кілька порад досвідчених водіїв:

·       Не залишати машину до її зупинки (шансів вижити в машині в 10 разів більше, ніж при "катапультуванні").

·      Коли удар неминучий, саме головне - перешкоджати своєму переміщенню вперед і захистити голову. Упертися ногами в підлогу, голову нахилити вперед між рук, напружуючи всі м'язи, упертися руками для зм'якшення удару.

·        Найбільш небезпечне місце для пасажира - переднє сидіння, тому дітям до 12 років не можна там знаходитися без спеціального пристрою.

·       Після того, як удар відбувся, по-перше треба визначитися, де й у якім положенні ви знаходитеся, чи немає пожежі, чи не підтікає бензин. У залежності від ситуації рухайтеся до виходу. Якщо дверцята не відкрилися, треба відкрити чи розбити вікна.

  Якщо машина упала у воду, вона може якийсь час триматися на плаву.

  Однак дверцята відкривати не слід - машина почне різко занурюватися. Вибиратися треба через відкрите вікно. При зануренні під воду з закритими вікнами і дверцятами повітря в салоні автомобіля тримається кілька хвилин.

  Варто ввімкнути фари (щоб машину було легше шукати), активно провентилювати легені, позбутися зайвого одягу, не забути захопити документи.

  Вам доведеться вибиратися через дверцята чи вікно:

·        Взявшись руками за дах машини, підтягтися, а потім різко плисти нагору.

·        Якщо дверцята заклинило і стекло не опускається, треба розбити лобове вікно.

·         Вибиратися назовні можна, коли машина наповнилася водою наполовину. Якщо відкрити дверцята і спробувати відразу вибратися, вам буде заважати потік, що йде в салон.

·         Виявившись поза машиною, пам'ятайте, що у вас не менше 30-40 секунд. Цього досить, щоб виплисти на поверхню.

 

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ

   Щоб не стати жертвою залізничного транспорту, слід дотримуватися елементарних правил безпеки.

    При русі уздовж залізничної колії не підходьте ближче 5 м до крайньої рейки; на електрифікованих ділянках не торкайтеся до лежачого на землі електродрота (тримайтеся від них на відстані).

    Переходьте залізничні колії тільки у встановлених місцях, користуючись при цьому пішохідними мостами, тунелями, переходами, а там де їх немає - по настилах у місцях, де встановлені покажчики "Перехід через шляхи". Перед переходом шляху необхідно переконатися у відсутності потяга, що рухається. При наближенні локомотива чи вагонів зупиніться, пропустіть їх і, переконавшись у відсутності рухомого складу, продовжуйте перехід. Не підлазьте під вагони і не перелазьте через автозчеплення.

    Підходячи до залізничного переїзду, стежте за положенням шлагбаума. Переходьте шлях при відкритому шлагбаумі, а при його відсутності - коли немає близько рухомого складу.

    Переходячи через залізничні колії з використанням перехідних площадок вантажних вагонів, переконайтеся, що склад нерухомий, перевірте наявність і справність поручнів, спирайтеся на поручні. При відсутності перехідних площадок рухомий склад варто обійти з голови чи з хвоста на відстані не менш 5 м від першого чи останнього вагону. У разі потреби, для проходу пасажирів організується розрив складу, яким можна скористатися, якщо відстань між вагонами не менш 10 м.

    Не влаштовуйте на платформі рухливі ігри. Не біжіть по ній поруч з вагоном прибуваючого потяга і не стійте ближче двох метрів від краю платформи під час проходження потягу. Підходьте безпосередньо до вагона  після повної зупинки поїзда. Посадку у вагон  і вихід з нього робіть тільки з боку перону чи посадочної платформи.

   Після того, як ви влаштувалися у вагоні і потяг рушив, варто пам’ятати про те, як зменшити небезпечні наслідки залізничної катастрофи:

  • важкі речі  ставте вниз тому, що при поштовху вони можуть звалитися з верхніх полиць і нанести травму;
  • не захаращуйте на ніч дверей у купе (у темряві і без того важко вибратися назовні при катастрофі);
  • запам’ятайте, де лежить ваш одяг, документи і гроші (це згодиться при необхідності терміново залишити  вагон);
  • на ніч забирайте зі столика в купе посуд, пляшки, щоб при поштовху осколки не поранили вас.

  Під час зіткнення схопіться за виступи полиць чи інші нерухомі частини вагона, згрупуйтеся й прикрийте голову руками, щоб уникнути травм. При перекиданні вагона міцно тримайтеся руками, упріться ногами у верхню полицю, стіну, закрийте очі, щоб уникнути влучення в них осколків скла. Після того, як вагон знайде стійкість, озирніться, намітьте шлях виходу з купе.

  Виходьте з вагону по одному. Беріть із собою тільки одяг, документи і гроші, залишайте речі у вагоні, установивши охорону з 1-2 пасажирів. Якщо вагон перекинутий чи ушкоджений, вибирайтеся через вікна, опустивши фрамуги чи вибивши вікна, очистивши руками рами від осколків. Дітей і потерпілих виносьте на руках. Якнайшвидше повідомте про катастрофу на станцію. При обриві проводів контактної мережі відійдіть від вагона більш ніж на 20 м, щоб не потрапити під крокову напругу.

  У випадку виникнення в потязі пожежі негайно сповістите про це провіднику, голосно, чітко і спокійно оголосите пасажирам про те, що трапилося. Розбудіть сплячих пасажирів і візьміть за руки маленьких дітей.

Інформація абітурієнту
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Хостинг от uCoz.

Полтавський професійний ліцей, м.Полтава, вул. Сакко, 16а © 2019