Меню
Статистика
Наше опитування
Чи хотіли б ви навчатися у нашому ліцеї?
Всього відповідей: 956
Форма входу

1 2

ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ З ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИМИ ПРЕДМЕТАМИ

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати.

До вибухонебезпечних предметів належать:

• вибухові речовини — хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів;

• боєприпаси - вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для враження живої сили супротивника. До боєприпасів належать:

- бойові частки ракет;

- авіаційні бомби;

- артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);

- інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни);

- ручні гранати;

- стрілецькі боєприпаси (набої до пістолетів, карабінів, автоматів тощо);

• піротехнічні засоби:

- патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні);

- вибухові пакети;

- петарди;

• ракети (освітлювальні, сигнальні);

- гранати;

- димові шашки.

• саморобні вибухові пристрої - пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення:

- саморобні міни-пастки;

- міни-сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

- наближатися до предмета;

- торкатися підозрілого предмету, здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, пересувати або брати до рук;

- заливати підозрілий предмет рідинами, засипати грунтом, накривати;

- розряджати підозрілий предмет, кидати його, вдаряти по ньому;

- розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет;

- користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами поблизу знайденого предмету;

- приносити предмет додому, до навчального закладу, у табір.

                Уразі виявлення підозрілого предмету  необхідно

негайно повідомити за телефонами 101 або 102;

огородити місце знахідки та відійти на безпечну відстань (100 м);

не допускати сторонніх осіб в небезпечну зону;

попередити оточуючих про можливу небезпеку.

Пам’ятайте, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

Модель поведінки при загрозі масових заворушень

    Звичайно, акції протесту і маніфестації – це завжди місце особливого напруження пристрастей, ситуація, коли будь – які почуття та конфлікти багаторазово загострюються. Тим не менш, на якому б боці ви не знаходилися, слід пам’ятати про головне – власну безпеку. Не давайте своїм внутрішнім почуттям взяти верх над здоровим глуздом. І навіть якщо конкретний мітинг, демонстрація вже ніяк не обійдеться без вашої участі, а громадянська позиція не дозволяє залишитися осторонь, тверезо оцініть його характер і зважте ризики. Будьте готові до будь – якого розвитку подій, адже навіть мирна хода може перетворитися на кровопролитне зіткнення зі спецпідрозділами МВС України та внутрішніми військами.

    Не реагуйте на провокації та не намагайтеся спровокувати інших. Будьте обережними з думками та висловлюваннями. Ситуація в будь – якій акції протесту може змінюватися на очах. Виходьте з простого твердження «навколо – вороги», і ваші шанси вибратися сухим із води істотно зростуть.

    Оцінюйте обстановку відповідно до місцевості. Тримайтеся ближче до зручних шляхів відступу і, звичайно, подалі від епіцентру натовпу. Уважно дивіться навколо і тримайте руку на пульсі подій.

    Приводом для раптової ескалації насильства, може бути практично що завгодно: зіткнення груп маніфестантів з різних таборів, агресивні дії спецпідрозділів міліції, сварка чи навіть просто безглузда випадковість.

    У разі, коли мирна маніфестація, мітинг, демонстрація, страйк перетворюється на масові заворушення, в якості зброї виступає те, що доступно без попередньої підготовки: фізична сила, палиці, біти, дубини, камені, найпростіші запальні пристрої, петарди та інші нехитрі пристосування.

    Уникайте місць найбільшої активності зіткнень, не провокуйте насильство, тверезо оцінюйте свої сили. Шукайте поглядом скупчення «розсудливих» (а такі є завжди) або тих, хто сумнівається, і шукайте порятунку там. Безглуздо проявляти геройство проти натовпу – це тільки погіршить наслідки. У такій ситуації ні в якому разі не можна падати в щільному натовпі під час його руху. Ризик бути затоптаним – більш ніж реальний.

    В епіцентрі бійки закрийте голову руками, втягніть її в плечі та проривайтеся туди, де, на вашу думку, більш безпечно.

    Якщо ж ви – випадкова ціль, визначте зону ураження і постарайтеся розійтися з основною мішенню атакуючих максимально швидко. Гірше, якщо розлючений натовп прагне нанести каліцтва персонально вам або групі людей, до якої ви прилучилися. У такій ситуації розривайте дистанцію з противником, ховаючись за стінами, автомобілями, спорудами.

    Найгірше, коли в ході масових заворушень починають використовуватися запальні або вибухові пристрої.

   «Коктейль Молотова» - один з найнебезпечніших інструментів ураження, доступний без особливої підготовки. У разі, якщо вміст пляшки потрапив на одяг, потрібно негайно скидати його, навіть не замислюючись про те, щоб загасити на собі. Втративши піджак або куртку, є шанс врятувати здоров’я та життя.

    У цій ситуації дуже важливо не тільки зберегти спокій, але і раціонально пересуватися серед натовпу.

    Чого не  потрібно робити:

 • намагатися потрапити до центру натовпу – звідти тяжко вибиратися у критичному випадку;
 • стояти біля стін, огородження, будинків – натовп, який рухається, завжди стає більш щільним і можна бути притиснутим до огородження та отримати травму;
 • брати в кишені тяжкі, гострі, випукла предмети, які можуть вас поранити в тисняві;
 • одягати довгий вільний одяг із поясами, ременями, шарфами, ланцюжками, масивними прикрасами. Брати із собою сумки на довгому ремені. Не радять спеціалісти одягати взуття на шнурках. У крайньому випадку шнурки треба міцно зав’язати.

    Як рухатися:

 • рухайтеся повільно, разом з основним потоком, не переганяючи та не розштовхуючи оточуючих;
 • тримайте руки зігнутими в ліктях перед грудьми та притиснутими до тіла, щоб захистити себе від перелому ребер. Якщо вас декілька – вишикуйтеся клином;
 • стурбованих і панікуючи сусідів пропускайте вперед;
 • пересувайтесь у натовпі по дотичній або по діагоналі, ні в якому разі не йдіть напролом проти течії людей, особливо коли ви один;
 • не дивіться в очі сусідам, щоб не спровокувати конфлікт з особливо «гарячими головами». Не опускайте очі – це також сприймається негативно. Краще погляд спрямуйте на ділянку підборіддя або шиї оточуючих;
 • у випадку тисняви спеціалісти радять застосовувати прийом серфінгіста – пересуватися в людському потоці, як кажуть, - по головах;
 • зняти з себе біжутерію, сумку, шарф та все, що може здавлювати шию чи зачепитися.

    Якщо ви впали:

 • забудьте про збереження одягу чи сумки;
 • зігніть руки та захищайте ними голову;
 • зігніть ноги та підтягніть їх до живота;
 • піднімайтесь швидко. Під час підйому впирайтесь на ноги, по можливості за допомогою однієї руки. Це повинен бути ривок, а не повільний упор на руки;
 • піднімайтесь від землі в напрямку руху натовпу.

Будьте пильні та обережні!

Запропоновані прості поради допоможуть зберегти здоров’я та життя, якщо доведеться потрапити до натовпу або стати свідком масових заворушень.       

Увага всім!ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ

    Щоб не стати жертвою залізничного транспорту, слід дотримуватися елементарних правил безпеки.

    При русі уздовж залізничної колії не підходьте ближче 5 м до крайньої рейки; на електрифікованих ділянках не торкайтеся до лежачого на землі електродрота (тримайтеся від них на відстані).

    Переходьте залізничні колії тільки у встановлених місцях, користуючись при цьому пішохідними мостами, тунелями, переходами, а там де їх немає - по настилах у місцях, де встановлені покажчики "Перехід через шляхи". Перед переходом шляху необхідно переконатися у відсутності потяга, що рухається. При наближенні локомотива чи вагонів зупиніться, пропустіть їх і, переконавшись у відсутності рухомого складу, продовжуйте перехід. Не підлазьте під вагони і не перелазьте через автозчеплення.

    Підходячи до залізничного переїзду, стежте за положенням шлагбаума. Переходьте шлях при відкритому шлагбаумі, а при його відсутності - коли немає близько рухомого складу.

    Переходячи через залізничні колії з використанням перехідних площадок вантажних вагонів, переконайтеся, що склад нерухомий, перевірте наявність і справність поручнів, спирайтеся на поручні. При відсутності перехідних площадок рухомий склад варто обійти з голови чи з хвоста на відстані не менш 5 м від першого чи останнього вагону. У разі потреби, для проходу пасажирів організується розрив складу, яким можна скористатися, якщо відстань між вагонами не менш 10 м.

    Не влаштовуйте на платформі рухливі ігри. Не біжіть по ній поруч з вагоном прибуваючого потяга і не стійте ближче двох метрів від краю платформи під час проходження потягу. Підходьте безпосередньо до вагона  після повної зупинки поїзда. Посадку у вагон  і вихід з нього робіть тільки з боку перону чи посадочної платформи.

   Після того, як ви влаштувалися у вагоні і потяг рушив, варто пам’ятати про те, як зменшити небезпечні наслідки залізничної катастрофи:

 • важкі речі  ставте вниз тому, що при поштовху вони можуть звалитися з верхніх полиць і нанести травму;
 • не захаращуйте на ніч дверей у купе (у темряві і без того важко вибратися назовні при катастрофі);
 • запам’ятайте, де лежить ваш одяг, документи і гроші (це згодиться при необхідності терміново залишити  вагон);
 • на ніч забирайте зі столика в купе посуд, пляшки, щоб при поштовху осколки не поранили вас.

Під час зіткнення схопіться за виступи полиць чи інші нерухомі частини вагона, згрупуйтеся й прикрийте голову руками, щоб уникнути травм. При перекиданні вагона міцно тримайтеся руками, упріться ногами у верхню полицю, стіну, закрийте очі, щоб уникнути влучення в них осколків скла. Після того, як вагон знайде стійкість, озирніться, намітьте шлях виходу з купе.

Виходьте з вагону по одному. Беріть із собою тільки одяг, документи і гроші, залишайте речі у вагоні, установивши охорону з 1-2 пасажирів. Якщо вагон перекинутий чи ушкоджений, вибирайтеся через вікна, опустивши фрамуги чи вибивши вікна, очистивши руками рами від осколків. Дітей і потерпілих виносьте на руках. Якнайшвидше повідомте про катастрофу на станцію. При обриві проводів контактної мережі відійдіть від вагона більш ніж на 20 м, щоб не потрапити під крокову напругу.

У випадку виникнення в потязі пожежі негайно сповістите про це провіднику, голосно, чітко і спокійно оголосите пасажирам про те, що трапилося. Розбудіть сплячих пасажирів і візьміть за руки маленьких дітей.
 

 

Пошук
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Життя ліцею
Хостинг от uCoz.

Полтавський професійний ліцей, м.Полтава, вул. Сакко, 16а © 2018