Меню
Статистика
Наше опитування
Чи хотіли б ви навчатися у нашому ліцеї?
Всього відповідей: 877
Форма входу

1 2

Тиждень безпеки дорожнього руху

   У рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 р.р., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, з 8 по 14 травня 2017 року проводиться Четвертий глобальний тиждень безпеки дорожнього руху.

   Щороку на автошляхах України гине понад 4 000 осіб та більш, ніж 30 000 людей отримують травми.

    ДТП є першою за поширеністю причиною смерті молоді у віці від 15 до 24 років.

 

 

   У Полтавському професійному ліцеї в рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху розроблені заходи, зокрема, зустрічі з фахівцями Управління національної поліції у м. Полтава, проведення Єдиного уроку з безпеки руху, інструктування з Правил дорожнього руху, перегляд презентації «10 стратегій забезпечення безпеки дорожнього руху для дітей», відеоматеріалів соціальної реклами «Мінус один. Не стань наступним», виставка плакатів тощо.

         Приєднуйтесь! Дотримуйтесь Правил дорожнього руху!

         Давайте разом зробимо наші дороги безпечнішими!

 

Стартував VІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка

“Охорона праці очима дітей”-2017

         Конкурс складається з двох етапів:

І етап: жовтень 2016 року – лютий 2017 року: відбіркові регіональні тури;

ІІ етап: березень – квітень 2017 року: фінал та оголошення переможців.

 

Учасниками Конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп:

перша група – автори робіт віком від 6 до 10 років;

друга група – автори робіт віком від 11 до 14 років;

третя група – автори робіт віком від 15 до 18 років.

 

Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок.

 

Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

 

Вимоги до малюнків

 • На Конкурс подають малюнки у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю
 • Розмір роботи  - формат А-2.

VІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» проводиться з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні у 2017 році. Це свято  відзначається щорічно 28 квітня – у Всесвітній день охорони праці, згідно Указу Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006.

Запрошуємо учнів всіх груп залучитися до участі в конкурсі малюнка «Охорона праці очима дітей»

 

 

   На виконання заходів з організації та проведення місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності відбулася навчальна евакуація учнів і працівників ліцею на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

   12 квітня 2016 року учні груп № 13 та № 16 відвідали Музей історії пожежної охорони.

   Екскурсія відбулася в рамках виконання заходів з проведення в ліцеї Місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності.
 

Модель поведінки при загрозі масових заворушень

    Звичайно, акції протесту і маніфестації – це завжди місце особливого напруження пристрастей, ситуація, коли будь – які почуття та конфлікти багаторазово загострюються. Тим не менш, на якому б боці ви не знаходилися, слід пам’ятати про головне – власну безпеку. Не давайте своїм внутрішнім почуттям взяти верх над здоровим глуздом. І навіть якщо конкретний мітинг, демонстрація вже ніяк не обійдеться без вашої участі, а громадянська позиція не дозволяє залишитися осторонь, тверезо оцініть його характер і зважте ризики. Будьте готові до будь – якого розвитку подій, адже навіть мирна хода може перетворитися на кровопролитне зіткнення зі спецпідрозділами МВС України та внутрішніми військами.

    Не реагуйте на провокації та не намагайтеся спровокувати інших. Будьте обережними з думками та висловлюваннями. Ситуація в будь – якій акції протесту може змінюватися на очах. Виходьте з простого твердження «навколо – вороги», і ваші шанси вибратися сухим із води істотно зростуть.

    Оцінюйте обстановку відповідно до місцевості. Тримайтеся ближче до зручних шляхів відступу і, звичайно, подалі від епіцентру натовпу. Уважно дивіться навколо і тримайте руку на пульсі подій.

    Приводом для раптової ескалації насильства, може бути практично що завгодно: зіткнення груп маніфестантів з різних таборів, агресивні дії спецпідрозділів міліції, сварка чи навіть просто безглузда випадковість.

    У разі, коли мирна маніфестація, мітинг, демонстрація, страйк перетворюється на масові заворушення, в якості зброї виступає те, що доступно без попередньої підготовки: фізична сила, палиці, біти, дубини, камені, найпростіші запальні пристрої, петарди та інші нехитрі пристосування.

    Уникайте місць найбільшої активності зіткнень, не провокуйте насильство, тверезо оцінюйте свої сили. Шукайте поглядом скупчення «розсудливих» (а такі є завжди) або тих, хто сумнівається, і шукайте порятунку там. Безглуздо проявляти геройство проти натовпу – це тільки погіршить наслідки. У такій ситуації ні в якому разі не можна падати в щільному натовпі під час його руху. Ризик бути затоптаним – більш ніж реальний.

    В епіцентрі бійки закрийте голову руками, втягніть її в плечі та проривайтеся туди, де, на вашу думку, більш безпечно.

    Якщо ж ви – випадкова ціль, визначте зону ураження і постарайтеся розійтися з основною мішенню атакуючих максимально швидко. Гірше, якщо розлючений натовп прагне нанести каліцтва персонально вам або групі людей, до якої ви прилучилися. У такій ситуації розривайте дистанцію з противником, ховаючись за стінами, автомобілями, спорудами.

    Найгірше, коли в ході масових заворушень починають використовуватися запальні або вибухові пристрої.

   «Коктейль Молотова» - один з найнебезпечніших інструментів ураження, доступний без особливої підготовки. У разі, якщо вміст пляшки потрапив на одяг, потрібно негайно скидати його, навіть не замислюючись про те, щоб загасити на собі. Втративши піджак або куртку, є шанс врятувати здоров’я та життя.

    У цій ситуації дуже важливо не тільки зберегти спокій, але і раціонально пересуватися серед натовпу.

    Чого не  потрібно робити:

 • намагатися потрапити до центру натовпу – звідти тяжко вибиратися у критичному випадку;
 • стояти біля стін, огородження, будинків – натовп, який рухається, завжди стає більш щільним і можна бути притиснутим до огородження та отримати травму;
 • брати в кишені тяжкі, гострі, випукла предмети, які можуть вас поранити в тисняві;
 • одягати довгий вільний одяг із поясами, ременями, шарфами, ланцюжками, масивними прикрасами. Брати із собою сумки на довгому ремені. Не радять спеціалісти одягати взуття на шнурках. У крайньому випадку шнурки треба міцно зав’язати.

    Як рухатися:

 • рухайтеся повільно, разом з основним потоком, не переганяючи та не розштовхуючи оточуючих;
 • тримайте руки зігнутими в ліктях перед грудьми та притиснутими до тіла, щоб захистити себе від перелому ребер. Якщо вас декілька – вишикуйтеся клином;
 • стурбованих і панікуючи сусідів пропускайте вперед;
 • пересувайтесь у натовпі по дотичній або по діагоналі, ні в якому разі не йдіть напролом проти течії людей, особливо коли ви один;
 • не дивіться в очі сусідам, щоб не спровокувати конфлікт з особливо «гарячими головами». Не опускайте очі – це також сприймається негативно. Краще погляд спрямуйте на ділянку підборіддя або шиї оточуючих;
 • у випадку тисняви спеціалісти радять застосовувати прийом серфінгіста – пересуватися в людському потоці, як кажуть, - по головах;
 • зняти з себе біжутерію, сумку, шарф та все, що може здавлювати шию чи зачепитися.

    Якщо ви впали:

 • забудьте про збереження одягу чи сумки;
 • зігніть руки та захищайте ними голову;
 • зігніть ноги та підтягніть їх до живота;
 • піднімайтесь швидко. Під час підйому впирайтесь на ноги, по можливості за допомогою однієї руки. Це повинен бути ривок, а не повільний упор на руки;
 • піднімайтесь від землі в напрямку руху натовпу.

Будьте пильні та обережні!

Запропоновані прості поради допоможуть зберегти здоров’я та життя, якщо доведеться потрапити до натовпу або стати свідком масових заворушень.       

Увага всім!ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ

    Щоб не стати жертвою залізничного транспорту, слід дотримуватися елементарних правил безпеки.

    При русі уздовж залізничної колії не підходьте ближче 5 м до крайньої рейки; на електрифікованих ділянках не торкайтеся до лежачого на землі електродрота (тримайтеся від них на відстані).

    Переходьте залізничні колії тільки у встановлених місцях, користуючись при цьому пішохідними мостами, тунелями, переходами, а там де їх немає - по настилах у місцях, де встановлені покажчики "Перехід через шляхи". Перед переходом шляху необхідно переконатися у відсутності потяга, що рухається. При наближенні локомотива чи вагонів зупиніться, пропустіть їх і, переконавшись у відсутності рухомого складу, продовжуйте перехід. Не підлазьте під вагони і не перелазьте через автозчеплення.

    Підходячи до залізничного переїзду, стежте за положенням шлагбаума. Переходьте шлях при відкритому шлагбаумі, а при його відсутності - коли немає близько рухомого складу.

    Переходячи через залізничні колії з використанням перехідних площадок вантажних вагонів, переконайтеся, що склад нерухомий, перевірте наявність і справність поручнів, спирайтеся на поручні. При відсутності перехідних площадок рухомий склад варто обійти з голови чи з хвоста на відстані не менш 5 м від першого чи останнього вагону. У разі потреби, для проходу пасажирів організується розрив складу, яким можна скористатися, якщо відстань між вагонами не менш 10 м.

    Не влаштовуйте на платформі рухливі ігри. Не біжіть по ній поруч з вагоном прибуваючого потяга і не стійте ближче двох метрів від краю платформи під час проходження потягу. Підходьте безпосередньо до вагона  після повної зупинки поїзда. Посадку у вагон  і вихід з нього робіть тільки з боку перону чи посадочної платформи.

   Після того, як ви влаштувалися у вагоні і потяг рушив, варто пам’ятати про те, як зменшити небезпечні наслідки залізничної катастрофи:

 • важкі речі  ставте вниз тому, що при поштовху вони можуть звалитися з верхніх полиць і нанести травму;
 • не захаращуйте на ніч дверей у купе (у темряві і без того важко вибратися назовні при катастрофі);
 • запам’ятайте, де лежить ваш одяг, документи і гроші (це згодиться при необхідності терміново залишити  вагон);
 • на ніч забирайте зі столика в купе посуд, пляшки, щоб при поштовху осколки не поранили вас.

Під час зіткнення схопіться за виступи полиць чи інші нерухомі частини вагона, згрупуйтеся й прикрийте голову руками, щоб уникнути травм. При перекиданні вагона міцно тримайтеся руками, упріться ногами у верхню полицю, стіну, закрийте очі, щоб уникнути влучення в них осколків скла. Після того, як вагон знайде стійкість, озирніться, намітьте шлях виходу з купе.

Виходьте з вагону по одному. Беріть із собою тільки одяг, документи і гроші, залишайте речі у вагоні, установивши охорону з 1-2 пасажирів. Якщо вагон перекинутий чи ушкоджений, вибирайтеся через вікна, опустивши фрамуги чи вибивши вікна, очистивши руками рами від осколків. Дітей і потерпілих виносьте на руках. Якнайшвидше повідомте про катастрофу на станцію. При обриві проводів контактної мережі відійдіть від вагона більш ніж на 20 м, щоб не потрапити під крокову напругу.

У випадку виникнення в потязі пожежі негайно сповістите про це провіднику, голосно, чітко і спокійно оголосите пасажирам про те, що трапилося. Розбудіть сплячих пасажирів і візьміть за руки маленьких дітей.
 

 

Пошук
Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Життя ліцею
Хостинг от uCoz.

Полтавський професійний ліцей, м.Полтава, вул. Сакко, 16а © 2018