Меню
Статистика
Наше опитування
Чи хотіли б ви навчатися у нашому ліцеї?
Всього відповідей: 1042
Форма входу

Завантажити презентацію для перегляду Українські новорічні традиції, які варто пам’ятати

Завантажити презентацію для перегляду Формування та розвиток читацької компетентності учнів ліцею

Завантажити презентацію для перегляду Ідеальні книги осені

Завантажити презентацію для перегляду Славні козацькі берегині

Завантажити презентацію для перегляду  Цікаві місця світу

Завантажити презентацію для перегляду Єлизавета Милорадович

Завантажити презентацію для перегляду 20 найзагадковіших об’єктів світу 

Завантажити презентацію для перегляду 8 екранізацій детективів

Завантажити презентацію для перегляду 15 книжок, які найкраще розкажуть історію України

Завантажити презентацію для перегляду 7 чудес світу, про які ви ніколи не чули

Завантажити презентацію для перегляду 10 дивовижних речей, які відбудуться з кожним, хто почне більше читати

Нові надходження підручників до бібліотеки

 Протягом жовтня – грудня бібліотека ліцею отримала першу партію підручників для 10 класу. Вони – за новими навчальними програмами, що затверджені наказом МОН України від 23.10.2017 № 1407

  Усі надходження підручників оформленні та своєчасно видані учням.

 Таке масштабне оновлення шкільних підручників – вперше за роки незалежності України. Електронні версії посібників – у вільному доступі на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

 Найближчим часом очікується отримання нової партії підручників.

Участь в акції 16 днів проти насильства

«Стоп насильству!»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів протии насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Дати вибрані не випадково. Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  25 листопадаМіжнародний день боротьби з насильством щод жінок,

  1 грудняВсесвітній день боротьби зі СНІДом,

  2 грудняМіжнародний день боротьби з рабством,

  3 грудняМіжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями,

  6 грудня –  Міжнародний день волонтера,

  6 грудня – вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі,

  10 грудняМіжнародний день боротьби з корупцією,

  10 грудняМіжнародний день прав людини.

Кампанія булла започаткована першим Інститутом жіночого глобального лідерства в червні 1991 року та учасниками Форуму з питань жінок, насильства та прав людини, представленного учасницями з 20 країн світу, що закликали до спільних глобальних дій.

Україна приєдналась до цієї кампанії у 2000 році, об'єднавши 20 регіонівУкраїни та 75 державних та неурядових організацій.

Бібліотека ліцею долучився до акції «16 днів протии насильства» та підготувала перегляд періодичних видань на тему:  «Стоп насильству!». Рекомендовані для перегляду матеріали допоможуть підвищити рівень обізнаності про всі форми насильства та поінформованості учнів з питань дискримінації, сексуального насильства, домашнього насильства та торгівлі людьми.

Показ та обговорення фільму Оксани Бурої «Лізо, ходи додому!»

 Показ та обговорення фільму Оксани Бурої «Лізо, ходи додому!»

 У читальному залі бібліотеки учні переглянули   та обговорили події фільму-учасника Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA Оксани Бурої «Лізо, ходи додому!» (Литва, Естонія).

 В основі сюжету фільму – історія дівчинки із неблагополучної родини, яка постійно тікає з дому. Її життя похмуре й жорстоке, тому вона шукає прихистку в природи, де в неї вибудуваний власний світ – там панують ігри, музика й магія. У дівчинки настільки багата уява, що вона здатна переживати нескінченні запої батьків. Найбільш приголомшливим у цьому фільмі є те, що він дозволяє усвідомити жах ситуації, але не піддатися темряві гнітючих подій на екрані.

 Після перегляду кінострічки відбулося її жваве обговорення. Головна думка, яка прозвучала серед присутніх, була єдиною: дитина потребує любові та піклування, доброзичливого ставлення до себе. Одне з основних прав дитини – це право на любов, а задовольняти його мають БАТЬКИ!!! Позбавлення цього призводить до тяжких психічних та моральних порушень.

День українського козацтва

   14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва наша держава святкує День захисника України. Напередодні цього свята бібліотекар Косточка Валентина Миколаївна запросила хлопців гуртожитку спробувати себе в ролі козаків. Як це відбувалося? Кожен учасник мав дати правильну відповідь на питання тесту для справжніх чоловіків: «Чи взяли б вас на Січ?». Відомо, що козаки були воїнами, відомими на весь світ. Про них складено багато легенд. А все тому, що на Січ приймали тільки найкращих. Щоб стати справжнім козаком, потрібно було пройти своєрідне випробування і дотримуватися суворих правил мужніх воїнів.  Учасники не тільки відповідали на питання тесту, але й жваво розповідали про ті факти з життя козаків, про які вже дізналися з навчального процесу.

   Залучившись підтримкою вихователя гуртожитку Петтер Світлани Євгеніївни, хлопці здолали проходження не менш цікавого тесту «Козацька мудрість – це філософія українського лицарства». В прислів’ях та приказках козацької доби зосереджено більше, ніж просто відображення світу. Українцям відомі сотні козацьких приповідок. Деякі знайшли відображення в літературі, деякі – передавались із вуст в уста, аж поки не були записані етнографами. А ще цікаво, що їхні прислів’я та приказки досі звучать поміж людьми, коли потрібно підбадьорити себе чи друга

   Про свято Покрови, про козаччину можна було дізнатись з виставки «Козацькому роду нема переводу», підготовленої бібліотекою.

«Весь світ – театр»

  22 березня в читальному залі бібліотеки відбулася літературно-музична година «На гостинах у Мельпомени» для учнів-першокурсників.

  «У театрі глядачі занурюються в уявний світ, створений мовою жесту і слова, музичним, сценографічним і світловим оформленням», – зазначила бібліотекар Валентина Косточка. Вона зробила екскурс в історію українського театру, а також представила учасникам книжкову виставку- інсталяцію «Театр- очікування дива».

  Майже всі учасники хоч раз були присутні на виставахПолтавського академічного українського музично- драматичного театру імені М.В. Гоголя та Полтавського академічного обласного театру ляльок, тому жваво ділилися своїми емоціями від зустрічі із прекрасним. 

  Цікавим і яскравим був виступ учня групи №25 Дмитра Приходька, який продемонстрував майстерність перевтілення в необхідний художній образ, а також розповів про роботу над танцювальним міні- спектаклем «За двома зайцями».


День поезії

 Кажуть, що поезія – це загущеність думки й почуття. Зокрема, Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя, Ліна Костенко – неповторністю, безсмертним дотиком до душі.   

 З надзвичайною теплотою і невимушеністю відбулося святкування Всесвітнього дня поезії в бібліотеці ліцею. Літературна година «Поезія — безсмертний дотик до душі» зібрала у читальному залі користувачів, які ділились своїми особистими уподобаннями і читали улюблені поезії. Прекрасним доповненням цієї зворушливої зустрічі стала книжкова виставка «Поезія – це музика душі».


 

ОДИН ДЕНЬ З ЖИТТЯ БІБЛІОТЕКИ

Хто попереджений, той захищений

   У бібліотеці ліцею словами французького прислів’я «Хто попереджений, той захищений» розпочався бібліотечний шок-урок «Життя гідне того, щоб жити». Бібліотекар Косточка Валентина познайомила учасників заходу з однією із найважливіших і найтрагічніших проблем всього людства – СНІДом. У присутніх на заході учнів була можливість збагатити себе новими знаннями про ВІЛ/СНІД. У вправі «Ситуація» узагальнили те, що їм відомо про СНІД, у вправі «Дискусія » – добирали аргументи негативного та толерантного ставлення до хворих на СНІД.

Бібліотека ліцею долучилася до акції

«16 днів проти насильства»

   24 листопада 2017 року у ліцеї стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. З кожним роком шокуюча статистика щодо насильства в родинах зростає. «90% випадків домашнього насильства – насильство чоловіків по відношенню до жінок. Усього близько 10% повідомлень про насильство в сім`ї доходить до правоохоронних органів. У 2017 році Національна поліція України зареєструвала майже 60 тисяч заяв щодо домашнього насильства. Щороку в Україні від домашнього насильства гинуть близько 600 жінок!».

   У бібліотеці акція «16 днів проти насилля» розпочалась зі створення інформаційної викладки «Як захистити себе від насильства?». До уваги користувачів була представлена тематична виставка ресурсів бібліотеки на тему «STOP насильству!». Під час огляду користувачі мали можливість дізнатися, що таке насильство; що робити у випадку насильства у сім'ї; куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства; як зберегти себе від насильства.

День толерантності

    16 листопада в гуртожитку ліцею учні створили «Стіну толерантності», де кожен бажаючий міг написати свої власні думки щодо розуміння поняття «Толерантність» та її важливості у житті сучасної людини. Серед написів можна було прочитати: «Толерантність – це повага», «Толерантність – це шанобливе ставлення до усіх людей і людей іншої національності з іншими звичаями та іншою зовнішністю», «Толерантність – це пробачати, творити добро, співпраця, повага, милосердя, співчуття», «Бути толерантним – це круто!» тощо.

    Бібліотекар Косточка В.М. ознайомила учасників з історією толерантності, про різні прояви її в нашому щоденному житті: терпіння та терпимість, чуйність та небайдужість, індивідуальність та різноманітність, уміння слухати і володіти собою.

    Вихователь Петтер С.Є. запропонувала учасникам вправу «П’ять добрих слів». На аркуші паперу кожен з учасників обводить свою долоню. У центрі пише власне ім’я і передає аркуш по колу. Решта учасників повинні написати на «пальчиках» ті якості, які вони цінують у власника долоні. Коли аркуш повертається до власника, він порівнює своє сприйняття власної особистості зі сприйняттям її рештою учасників.

    Потім усі присутні переглянули анімаційний фільм Гаррі Бардіна «Адажіо». Це філософська притча, що розповідає про сірий натовп, який не знає і не хоче знати своєї історії. У фільмі наголошується, що нетерпимість до чужої думки, до чужої конфесії, до іншого кольору шкіри – причина виникнення конфліктів у сьогоднішньому світі.

    Завдяки проведеному заходу учні зрозуміли, що, хоча в кожного з них є свій стиль, манера спілкування, мислення, вони мають притримуватись норм спільного життя, що було б добре, щоб однією з цих норм була толерантність.

 

Інформація абітурієнту
Пошук
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Хостинг от uCoz.

Полтавський професійний ліцей, м.Полтава, вул. Сакко, 16а © 2019