Меню
Статистика
Наше опитування
Чи хотіли б ви навчатися у нашому ліцеї?
Всього відповідей: 887
Форма входу

ОДИН ДЕНЬ З ЖИТТЯ БІБЛІОТЕКИ

Хто попереджений, той захищений

   У бібліотеці ліцею словами французького прислів’я «Хто попереджений, той захищений» розпочався бібліотечний шок-урок «Життя гідне того, щоб жити». Бібліотекар Косточка Валентина познайомила учасників заходу з однією із найважливіших і найтрагічніших проблем всього людства – СНІДом. У присутніх на заході учнів була можливість збагатити себе новими знаннями про ВІЛ/СНІД. У вправі «Ситуація» узагальнили те, що їм відомо про СНІД, у вправі «Дискусія » – добирали аргументи негативного та толерантного ставлення до хворих на СНІД.

Бібліотека ліцею долучилася до акції

«16 днів проти насильства»

   24 листопада 2017 року у ліцеї стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. З кожним роком шокуюча статистика щодо насильства в родинах зростає. «90% випадків домашнього насильства – насильство чоловіків по відношенню до жінок. Усього близько 10% повідомлень про насильство в сім`ї доходить до правоохоронних органів. У 2017 році Національна поліція України зареєструвала майже 60 тисяч заяв щодо домашнього насильства. Щороку в Україні від домашнього насильства гинуть близько 600 жінок!».

   У бібліотеці акція «16 днів проти насилля» розпочалась зі створення інформаційної викладки «Як захистити себе від насильства?». До уваги користувачів була представлена тематична виставка ресурсів бібліотеки на тему «STOP насильству!». Під час огляду користувачі мали можливість дізнатися, що таке насильство; що робити у випадку насильства у сім'ї; куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства; як зберегти себе від насильства.

День толерантності

    16 листопада в гуртожитку ліцею учні створили «Стіну толерантності», де кожен бажаючий міг написати свої власні думки щодо розуміння поняття «Толерантність» та її важливості у житті сучасної людини. Серед написів можна було прочитати: «Толерантність – це повага», «Толерантність – це шанобливе ставлення до усіх людей і людей іншої національності з іншими звичаями та іншою зовнішністю», «Толерантність – це пробачати, творити добро, співпраця, повага, милосердя, співчуття», «Бути толерантним – це круто!» тощо.

    Бібліотекар Косточка В.М. ознайомила учасників з історією толерантності, про різні прояви її в нашому щоденному житті: терпіння та терпимість, чуйність та небайдужість, індивідуальність та різноманітність, уміння слухати і володіти собою.

    Вихователь Петтер С.Є. запропонувала учасникам вправу «П’ять добрих слів». На аркуші паперу кожен з учасників обводить свою долоню. У центрі пише власне ім’я і передає аркуш по колу. Решта учасників повинні написати на «пальчиках» ті якості, які вони цінують у власника долоні. Коли аркуш повертається до власника, він порівнює своє сприйняття власної особистості зі сприйняттям її рештою учасників.

    Потім усі присутні переглянули анімаційний фільм Гаррі Бардіна «Адажіо». Це філософська притча, що розповідає про сірий натовп, який не знає і не хоче знати своєї історії. У фільмі наголошується, що нетерпимість до чужої думки, до чужої конфесії, до іншого кольору шкіри – причина виникнення конфліктів у сьогоднішньому світі.

    Завдяки проведеному заходу учні зрозуміли, що, хоча в кожного з них є свій стиль, манера спілкування, мислення, вони мають притримуватись норм спільного життя, що було б добре, щоб однією з цих норм була толерантність.

 

Всесвітній день привітань

   21 листопада 1973 року було вигадано Всесвітній день привітань. Свято, яке, на жаль, не втрачає своєї актуальності й до сьогодні. «Чому, на жаль»? — запитаєте ви. А ось чому — це був день, покликаний стати протидією міжнародному напруженню, яке виникло через конфлікт Єгипту з Ізраїлем. Але минули роки, а світ і досі сповнений конфліктів. Інколи здається, що відтоді усе стає ще напруженішим...

   Думаю, саме такі почуття спонукали братів Майкла та Брайана Макомак вигадати Всесвітній день привітань. У самісінький розпал холодної війни вони усвідомили, що майже усі конфлікти можна вирішити (чи хоча б спробувати залагодити) добрим словом та спілкуванням. Саме тому вони надіслали приязні листи незнайомим людям в усі куточки світу. У листах вони не агітували своїх випадкових адресатів за «боротьбу за мир». Вони просто просили привітати усно чи листом ще когось незнайомого.

   З того часу до свята приєдналися жителі понад 180 країн світу! Тож, напевно, варто і нам з вами сказати одне одному кілька добрих слів... Можливо, це не універсальний рецепт, але ж ми не знаємо, яким був би тепер наш світ без листів Майкла та Брайана, написаних понад сорок років тому.

   Учні ліцею також долучилися до цього свята. В обмін на привітне слово та привітання вони отримували смайлики-привітання. Світ навколо стане яскравішим, якщо люди будуть дарувати один одному радісні емоції й гарний настрій не тільки щороку 21 листопада, а й кожного дня.

 

21 листопада день Гідності та Свободи

"Не треба ніде карбувати наших імен,
просто пам'ятайте: на цьому полі,
у цій землі лежать українські солдати і все"

  21 листопада бібліотека запросила всіх бажаючих педпрацівників та учнів до абонементу на інформаційний екскурс «Україна – країна героїв», а також пройти тест і перевірити, що ми знаємо про День Гідності та Свободи.

  День Гідності та Свободи, згідно з указом Президента Петра Порошенка, відзначається в Україні щорічно 21 листопада. «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності».

  Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свій європейський вибір, гідність, своє прагнення до свободи.

  Акції на підтримку євроінтеграції в Києві розпочалися 21 листопада
  2013 року після того, як стало відомо, що уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Документ планувалося підписати на самміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада. Люди, обурені рішенням уряду України, вийшли на майдан Незалежності в Києві. Акцію назвали «Євромайданом».

  Те, що відбувалося на Майдані у Києві, знають усі.

  Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне
  у 2013-2014 роках. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

  Важкі часи настали для нашої держави. На Сході війна. Нас хочуть розділити, але ми – українці – сильна нація, і Україна – єдина країна.

  Хочеться вірити, що Україна для кожного з нас найрідніша, найкраща. Вона була, є і буде неподільною і єдиною завжди. Ми її любимо, як діти люблять матір. І ми мріємо та віримо в часи зміцніння й розквіту України як незалежної держави. Ми з вами цілком свідомі своєї причетності до розбудови нашого спільного дому й відповідальності за нього.

 

 

 

Пошук
Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Архів записів
Життя ліцею
Хостинг от uCoz.

Полтавський професійний ліцей, м.Полтава, вул. Сакко, 16а © 2018